В ході проведення проекту H-Road створена соціальна реклама, покликана привернути увагу громадськості до проблеми використання гаджетів на дорозі.

В рамках проекту H-Road, організатором якого є «Хюндай Мотор Україна», була розроблена соціальна реклама. Її мета - привернути увагу українців до проблеми використання мобільних телефонів і інших гаджетів на дорозі. В якості візуального прототипу була використана обкладинка альбому The Beatles - Abbey Road, який вважається легендарним. У створенні реклами взяли участь провідні ведучі телебачення Лідія Таран і Анатолій Анатоліч, блогер Олександр Барабошко і автожурналіст Павло Кащук.

Проект H-Road проводиться в Україні третій рік поспіль. Він закликає наших співвітчизників бути відповідальними під час перебування на дорозі. Темою проекту в 2018 році стала проблема використання гаджетів учасниками дорожнього руху. Статистика в Україні та світі демонструє, що велика кількість ДТП трапляється саме через використання мобільних пристроїв водіями або іншими учасниками руху. Вчені Політехнічного транспортного інституту Вірджинії провели дослідження, яке дало наступні результати: при читанні або наборі повідомлення водієм ризик аварії збільшується в чотири рази. Це ж стосується пішоходів. Перетин пішохідного переходу займає в середньому 10 секунд. У житті людини за цей час не відбувається нічого критично важливого, а ось на дорозі за цей короткий період може статися багато.

Автомобілі Hyundai м. Мукачево | Купити новий Хюндай | Захід Авто-М - фото 6

Проблема використання гаджетів на дорозі стала актуальною для багатьох держав. У деяких країнах приймаються закони, які забороняють використовувати мобільні пристрої. Наприклад, в штаті Делавер перед переходом на асфальті малюють напис «Look up», щоб учасники руху не проігнорували небезпечну ділянку дороги. У Торонто регулярно проводяться лекції для пішоходів на тему небезпеки застосування гаджетів на дорогах.

У деяких країнах вирішили, що лекцій і розмов не буде достатньо для вирішення проблеми. Наприклад, в американському штаті Юта водіїв штрафують на 50 доларів за читання або набір повідомлень за кермом. Подібним методам віддали перевагу і на Гаваях. Тут, якщо пішохід при переході дороги відволікається на свій гаджет, він буде змушений заплатити штраф у розмірі від 15 до 99 доларів.

У Китаї штрафи встановлені вже давно. Якщо водій відволікається на мобільний телефон в момент руху, його штрафують на 200 юанів, тобто 31 долар. У деяких випадках автомобіліст навіть може втратити посвідчення водія.

Не відстає в цьому аспекті Литва. Там теж прийняли закон про покарання пішоходів, які використовують гаджети при переході дороги.

Організатори H-Road вирішили звернути увагу на цю проблему і в Україні. Компанія Hyundai зняла соціальну рекламу, головне гасло якої - «Цінуй життя, а не смартфон. Come together! ». Візуальна частина була створена за мотивами обкладинки культового альбому The Beatles - Abbey Road. На цій обкладинці зображена легендарна четвірка музикантів, яка переходить дорогу і при цьому дивиться вперед. В контексті проекту H-Road це зображення набуло інший зміст, адже учасники The Beatles перетинають «зебру», не відволікаючись при цьому на гаджети.

Для зйомки рекламного ролика були запрошені вітчизняні лідери думок, які підтримують головну ідею проекту H-Road: на дорозі не місце смартфонам. Ними стали провідні ведучі телебачення Лідія Таран і Анатолій Анатоліч, блогер Олександр Барабошко і автожурналіст Павло Кащук. Учасники мають свою чітку позицію щодо мобільних телефонів на дорозі.

Лідія Таран заявила, що вона не розуміє людей, яких вона охарактеризувала як «безтурботних»: «Людина на сто відсотків упевнена, що його бачать всі учасники дорожнього руху. Насправді огляд перекривають припарковані машини і борди, а він йде зі спокійною душею, розмовляючи по телефону. Ніби на це повинні звернути увагу всі автомобілісти і навіть світлофор, який вже змінив колір на червоний. Здається, що у цієї людини не одна, а дев'ять життів ».

З цього приводу також висловився Олександр Барабошко, відомий блогер. Він давно відмовився від мобільного телефону за кермом і бажає, щоб всі автомобілісти зробили те саме. Олександр заявив: «Мені дуже легко переконувати інших у необхідності відмовитися від телефону на дорозі, адже я сам давно це зробив. Технологічний прогрес зробив безпечними і автомобілі, і смартфони. Потрібно відповідати сучасним тенденціям ».

Павло Кащук все ж зізнався, що періодично бере телефон в руки за кермом. У той же час він запропонував варіант вирішення цієї проблеми: просто потрібно відключати інтернет перед тим, як сідати за кермо. В таких умовах про гаджет швидко забуваєш.

Щоб ознайомитися детально з інформацією про проект, переходьте за посиланням hroad.org.